خانه هوشمند

مقاله > راهکار

روشنایی :

با روشنایی هوشمند ظرافت، راحتی و  صرفه جویی انرژی را به خانه بیاورید.

نورپردازی زیبا و کارا

نورپردازی هوشمند، مهمترین ابزاریست که به کمک آن می توانید زیباییِ دکوراسیون خانه تان را به شکل ماهرانه و موثری افزایش دهید.

می توانید از هر کجای منزل که هستید با تلفن همراهتان وضعیت روشنایی تمام اتاق ها را بررسی کنید، تنها با فشار یک دکمه همه آن ها را روشن کنید یا شدت روشنایی چراغ مورد نظرتان را تغییر دهید. راهکارهای نا محدود  و متنوع محصولات ( بیسیم، پشت کلید، تابلویی، تحت باس و شبکه) و همکاری با بیش از 9000 برند مختلف، انتخاب روش های متفاوت اجرا را امکان پذیر نموده است.

 •  می توانید از سیستم روشنایی سنتی و هوشمند به طور همزمان استفاه کنید؛  اگر به هر دلیلی کنترل کننده  اصلی سیستم دچار اختلال شود، خللی در عملکرد تجهیزات بوجود نخواهد آمد و شما می توانید همچنان به شیوه سنتی سیستم روشنایی منزلتان را کنترل کنید.  با این شیوه، مهمانان، سالمندان و کودکانی که با سیستم هوشمند آشنایی ندارند برای استفاده از سیستم روشنایی منزل شما دچار مشکل نخواهند شد.

 می توانید چراغ های بیرون خانه را طوری برنامه ریزی کنید که در هنگام طلوع و غروب خورشید به صورت خودکار خاموش و روشن شوند.

برنامه ای برای برای ساعت بیدار شدن تان تنظیم کنید؛ با این برنامه صبحگاهی از پیش تعیین شده، بدون اینکه هیچ دکمه ای را فشار دهید یا صفحه ای را لمس کنید با فرا رسیدن صبح و ساعت مورد نظر شما، چراغِ خواب خود به خود خاموش می شود، پرده ها کنار می روند و موسیقی ملایم صبحگاهی از بلندگوها پخش می شوند.

 

 • اطمینان از روشن نبودن لامپ های اضافی ، با فشردن کلید سناریوی خروج از منزل” تمامی لامپهای تحت کنترل سیستم هوشمند( و یا لامپهای از پیش تعیین شده) خاموش می شوند یا هنگام صرف شام با اجرای سناریو “شام” ، لوستر بالای میز شام روشن شده و هالوژنهای دور به حالت%60 نوردهی در آمده و بقیه روشنایی های حال و پذیرایی خاموش می شوند.این ویژگی باعث صرفه جویی در مصرف  انرژی خواهد شد. همه چراغ ها و روشنایی های خانه را به راحتی و تنها با فشردن یک کلید تحت کنترل خود درآورید؛ می توانید با فشردن دکمه “خروج از منزل” همه لامپ های مورد نظرتان را خاموش کنید و یا هنگام صرف شام با اجرای سناریوی “شام” از طریق موبایل، تبلت یا کلیدهای سناریوپذیر کاری کنید که لوستر بالای  میز شام روشن شده، نور هالوژن ها بر روی 60% قرار گرفته و سایر روشنایی های اضافی خاموش شوند. این کار علاوه بر زیبایی فزاینده ای که به میز شام شما می دهد موجب صرفه جویی در مصرف انرژی هم می شود.
 • . چراغ ها ی اتاق ها را طوری برنامه ریزی کنید که بر مبنای حضور و یا عدم حضور افراد خاموش و روشن شوند؛ با این کار علاوه بر افزایش آسایش ساکنین خانه در مصرف انرژی هم صرفه جویی خواهید کرد.
 • استفاده از سنسورهای حرکتی امکانات فراوانی را برایتان فراهم می کند؛ روشن شدن خودکار چراغ راهروها، برای ورود امن به پارکینگ یکی از ان هاست.
 • می توانید مصرف انرژی هر خط روشنایی را بصورت جداگانه کنترل کنید؛ این کار باعث کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه های انرژی و کمک به حفظ محیط زیست می شود.

 

 • با امکان تغییر رنگ LED کلیدهای Control4، محیطی زیبا و دلنشین و متناسب با سلیقه تان خلق کنید.
 • می توانید روشنایی خانه را طوری تنظیم کنید که به صورت خودکار خود را با نور محیط هماهنگ کند؛ با به کار گیری سنسور نور وخطوط روشنایی دیم شونده، از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرید و نور محیط را همواره در حد مطلوب  نگه دارید. کاربرد این روش به خصوص در مکان های نزدیک پنجره و سایر نقاط نورگیر تاثیر چشمگیری دارد و علاوه بر صرفه جویی به زیبایی و بهداشت و سلامت محیط کمک فراوانی میکند.

 

 • اگر اهل مطالعه هستید تنها با لمس یک گزینه بر روی صفحه لمسی یا فشردن یک کلید، محیط مناسب مطالعه را برای خودتان فراهم کنید؛ با این کار شدت نور محیط بر روی وضعیت مناسب تنظیم شده و پرده ها بسته می شوند. طراحی سناریوهای مختلف به کمک تعیین شدت و رنگ نور یکی از محبوب ترین سناریوهای بخش روشنایی است.

 

 • از نورپردازی هوشمند در هنگام پخش فیلم لذت ببرید؛ با فشردن یک کلید یا لمس یک گزینه بر روی صفحه لمسی یا تلفن همراهتان و انتخاب فیلم مورد علاقه تان از آرشیو فیلم ها، تلویزیون و بلندگوها روشن شده، لوستر خاموش و هالوزن ها کم نور می شوند. حالا با شروع پخش فیلم از تماشای آن ر محیطی دلنشین لذت ببرید.

 

 • در جشن ها و مهمانی ها یک میزبان نمونه باشید؛ تنها با فشردن گزینه “جشن” سیستم نورپردازی ویژه جشن فعال و مجموعه موسیقی مخصوص جشن در سرتاسر خانه پخش خواهد شد.

سرمایش و گرمایش :

راحتی و آسایش در خانه هوشمند Control4 چیزی فراتر از فقط کنترل کردن دمای منزل است. کنترل سطح رطوبت منزل، تنظیم هوشمند پرده برقی ها، آماده کردن جکوزی قبل از اینکه به خانه برسید و برنامه ریزی همه چیز در خانه با حداکثر بهره وری انرژی ممکن تنها بخشی از آسایشی است که خانه هوشمند Control4 برای شما فراهم می کند.

همکاری نزدیک Control4 با معتبرترین و در عین حال پرمصرف ترین محصولات جانبی این امکان را به شما می دهد  که کنترل کلیه وسایل سرمایش و گرمایش خود نظیر اسپیلت، داکت اسپیلت، کولرهای آبی، شوفاژ  و .. را به خانه هوشمند خود اضافه نمایید.

 • ترموستات های بی سیم ضمن حفظ دمایی ثابت در منزل؛ امکان کنترل رطوبت با درنظر گرفتن روز و شب و حتی فصل را فراهم می کند.
 • سناریوهای آسایش شخصی خودتان را داشته باشید؛ کافی است همه چیز را از قبل طوری برنامه ریزی کنید که طبق زمانبندی مشخص شده اتفاق بیافتند، مثل سناریوی بیدار باش صبحگاهی و یا اینکه به سادگی و با لمس یک گزینه بر روی صفحه لمسی یا موبایل شخصیتان آن ها را فعال کنید مثل زمانی که از سناریوی تماشای فیلم استفاده می کنید.
 • امکان کنترل هوشمند استخر و جکوزی، استفاده از آن ها را بسیار ساده می کند؛ می توانید خیلی راحت و تنها با لمس یک گزینه روی تلفن هوشمندتان دما را تنظیم و یا موتور پمپ را روشن کنید.
 • با اتصال شومینه به سیستم هوشمند می توانید آن را از هرکجای خانه و با هر رابط کاربری که بخواهید کنترل کنید؛ کافی است کلید “رمانتیک” را بزنید و از لحظات زیبای خود لذت ببرید.
 • پرده برقی ها را طوری برنامه ریزی کنید که در ساعت های آفتابی روز خود به خود بسته شوند؛ با اینکار از هزینه های مصرف انرژی به میزان زیادی کاسته خواهد شد.
 • می توانید با هوشمند سازی سیستم آبیاری چمن و باغچه، آن ها را طوری برنامه ریزی کنید که  هماهنگ با شرایط جوی  عمل کنند.

 ایمنی و امنیت

در خانه هوشمند Control4 اگر اختلالی در سیستم بوجود بیاید با هشدار به موقع می توانید عکس العمل و تصمیم گیری سریع و درستی داشته باشید.

می توانید از هرکجا که هستید همه چیز را در خانه زیر نظر داشته باشید. اگر کسی وارد خانه شود و یا دری بازمانده باشد مطلع می شوید و می توانید به سادگی و با تلفن همراهتان سیستم امنیتی را فعال کنید یا در پارکینگ را ببندید. امنیت هوشمند خیالتان را راحت و خاطرتان را جمع می کند.

سیستم دزدگیر را فعال  و قفل ها را مدیریت کنید؛ تنها با فشردن یک دکمه یا لمس یک گزینه بر روی صفحه لمسی و تلفن همراه به راحتی می توانید همه این کار ها را انجام دهید.

 • می توانید زمانی که خانه نیستید بر تجهیزات داخل خانه کنترل و نظارت داشته باشید؛ کافی است هنگام ترک منزل دکمه “خروج از خانه” را فشار دهید، با فعال شدن سیستم امنیتی درها قفل شده و امکان نظارت بر منزل از طریق دوربین های امنیتی فراهم می گردد. همچنین با استفاده از آیفون تصویری Control4 با قابلیت برقراری ارتباط تصویری؛ می توانید فضای بیرونی منزل را مشاهده کنید و از بسته بودن درها مطمئن شوید..
 • مراقب کودکانتان باشید؛ چه زمانی که در طبقه پایین مشغول کارهای روزانه منزل هستید و چه زمانی که برای خرید به مرکز شهر رفته اید به سادگی می توانید بر عملکرد فرزندانتان نظارت کنید.

می توانید برای بخش های مختلف Navigator کد دسترسی تعریف کنید و برخی امکانات را از دید بعضی کابران مخفی نگهدارید.

می توانید تصاویر دوربین های امنیتی را در محل کار یا هرکجای دیگری خارج از خانه مشاهده کنید؛ با استفاده از نرم افزار خانه هوشمند Control4، می توانید مستقیماً تصاویر دوربین ها را از طریق تلفن همراه، تبلت و یا کامپیوترشخصی تان از هر جای دنیا که باشید  مشاهده کنید.

 • از امکان خارق العاده “شبیه سازی حضور” استفاده کنید؛ با روشن و خاموش کردن تصادفی روشنایی ها و تجهیزات صوتی و تصویری، حضور خود در خانه را شبیه سازی کنید. این ویژگی خانه شما را از دستبرد سارقان در امان نگه می دارد.. از طریق موبایلتان هشدار ها را دریافت می کنید، وقتی زنگ در به صدا در می آید پیامی برایتان ارسال می شود. اگر مهمانی از راه رسیده باشد و یا بسته ای برایتان ارسال شده باشد به راحتی خواهید فهمید.
 • در تاریخچه رویدادهای امنیتی جستجو کنید؛ اطلاعات دقیق آخرین فعالیت ها و حوادث امنیتی در دسترس شما خواهد بود.
 • در صورت مفقود شدن گوشی یا تبلت تان، می توانید با مراجعه به پروفایل شخصی خود در سایت control4.com اقدام به حذف گوشی  یا تبلت مفقود شده  از لیست واسط های کاربری نمایید.

پخش موسیقی هوشمند

Control4 تجربه شما از پخش موسیقی را برای همیشه تغییر می دهد. خانه را از موسیقی سرشار کنید یا اینکه در اتاق خودتان به موزیک مورد علاقه تان گوش دهید. عاشق انعطاف پذیری سیستم پخش موسیقی Control4 می شوید.

 • کاور آلبوم ها نمایش داده می شوند؛ و به سادگی می توانید اطلاعات مربوط به قطعه موسیقی و یا خواننده مورد علاقه تان را از طریق گوشی هوشمند، صفحه لمسی یا تلویزیون پیدا کنید.
 • از دسترسی به میلیون ها آهنگ و آلبوم های هزاران خواننده مختلف لذت ببرید؛ Control4 با استفاده از سرویس های پخش آنلاین معتبر جهانی نظیر Pandora، TIDAL، Deezer، Rhapsodey، TuneIn و iTunes این کار را بسیار ساده کرده است.
 • می توانید به صورت همزمان در اتاق نشیمن موسیقی سنتی پخش کنید؛ در آشپزخانه موسیقی پاپ و در اتاق بچه ها هم موزیک مورد علاقه آن ها را بگذارید.
 • موسیقی مورد نظرتان را تقریبا از هر منبعی از جمله تلفن های هوشمند یا تبلت ها به هر اتاقی در خانه ارسال کنید؛ حتی می توانید بگذارید مهمان هایتان هم موسیقی مورد نظر خودشان را از بلندگوهای خانه شما پخش کنند.
 • تنها با فشار یک دکمه، بلندی صدا، شروع یا قطع پخش و حتی کنترل چراغ ها را مدیریت کنید.

پخش فیلم هوشمند

با سیستم پخش فیلم هوشمند Control4 همه می توانند از تماشای یک فیلم با کیفیت بالالذت ببرند یا اینکه هر فردی هر فیلمی که میخواهد در هرکجا که می خواهد تماشا کند:

 • با این سیستم می توانید تمام مجموعه فیلم هایتان را به اشتراک بگذارید؛ فیلم و کانال های ماهواره را در هرجای خانه که خواستید پخش کنید بدون اینکه نیاز باشد در هر اتاق یک Setup Box  یا منبع پخش جداگانه قرار دهید.
 • می توانید همه تجهیزات صوتی و تصویری را در یک کمد بگذارید؛ یک نصب بی سر و صدا خواهید داشت در حالی که صدای فوق العاده، تصویربا کیفیت بالا و یک تجربه خارق العاده در همه اتاق ها تحویل می گیرید.
 • در اتاق نشیمن فوتبال تماشا کنید، در آشپزخانه اخبار ببینید و در اتاق پذیرایی کارتون تماشا کنید؛ همه اتاق ها به تمام منابع پخش دسترسی دارند و یک رابط کاربری بسیار کاربردی کار را برای انتخاب درست از میان آن ها آسان کرده است.
 • به سرعت فیلم ها و ویدئو های جدید را به مجموعه تان اضافه کنید؛ یا اینکه آن ها را از منابع دیگر در خانه به اشتراک بگذارید.

در حال طراحی و بروز رسانی نسخه جدید سایت هستیم

خانه هوشمند پلان

دفتر رسمی Control4 امریکا در ایران با بیش از ده سال سابقه فعالیت در هوشمندسازی ساختمان

آدرس دفتر فنی و فروش:

تهران- جنب درب غربى دانشگاه صنعتی شریف – کوچه اشترى – پلاک ١٨ – واحد

تلفن تماس :

02166195791

02166195851

فکس :

02166039877

آدرس دفتر مرکزی :

تهران-سعادت آباد-خ سرو غربی-پلاک۷۲-ساختمان سروناز-طبقه ۸-واحد ۳۶

تلفن تماس :

02122125611